• 6.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG SMART W ЦРВЕН

   

  • Работниот стол Smart е со Tilt механизам.
  • Седлото е изработено од висококвалитетна пена и тапицирано со квалитетно платно.
  • Наслонот е  со  лумбална форма, тапицирана со мрежест материјал тип ”меш”.
  • Фиксирани полиуретански подлактици.
  • Стабилна ПВЦ основа.
  • Издржливост – 120 kg.
  • Гаранција – 1 година.

   

 • 14.900ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG SNOW HB СВЕТЛО СИН

  • Ергономски стол Snow HB е со 3D регулирачки подлактници со меки полиуретански падови. Регулирање на длабочина на седење, за дополнителен комфорт.
  • Лумбална поддршка и поддршка за глава, тапицирана со мека екокожа. Седлото е изработено од висококвалитетна пена, тапицирана со текстил.. Наслонот е тапициран со  материјал тип ”меш”.
  • Ергономски стол Snow HB има Multi-function механизам и стабилна PVC основа и носивост до – 120 kg.
  • Гаранција – 2 години.
 • 10.500ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG FEDO HB ТЕМНО СИН

  • Одлично решение за комфорт и стил со канцеларискиот стол FEDO GREY HB, како за модерните, така и за класичните канцеларии.
  • Столот е со лумбална подршка, која ви овозможува да седите правилно; регулирање на височината на седење и функција за регулирање силата на лулање.
  • Поддршката за глава, е тапицирана со мека екокожа, и го прави седењето уште поудобно.
  • Фиксирани ПВЦ рачки.
  • Сива ПВЦ рамка.
  • Седлото е изработено од полиуретанова пена, тапицирана со текстил.
  • Наслонот е изработен од мрежест материјал тип „меш“.7
  • Метална основа .
  • Максимала тежина: 120 kg.
  • Гаранција: 2 години.
 • Placeholder
  27.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ РФГ TECH LINE ЦРН ЕРГОНОМСКИ

  Ергономски стол за работа што овозможува долго седење наменет за 8 часа работа и повеќе.

  Бидете во тек со серија столици TECH @, кои воодушевуваат со видот, но и со ергономијата
  и удобноста.

  Наменет за секој што работи 8 часа или повеќе во седечка положба.

  Ергономијата во фокусот

  Прилагодливата длабочина на седиштето и висината на потпирачот за грб го прават столот
  погоден за секоја висина. 3D потпирачите за раце и потпирачот за глава се направени
  за уште поголема удобност во текот на работниот ден.
  Интегрирани копчиња

  Интегрираните копчиња на седиштето овозможуваат контрола на сите ергономски поставки
  што придонесуваат за чувство на удобност.,

  Гаранција 3 години

  Носивост  250 кг

 • 30.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ РФГ TECH PRO ЦРН ЕРГОНОМСКИ

  Ергономски стол за работа, кој овозможува седење за поголем период 

  • Овозможува удобно седење за 8 часа работа и повеќе
   Биди TECH со серија столови TECH@, кои пленат со дизајн, но и со ергономија и удобство. Ги препорачуваме  за сите, кои работат 8 часа или повеќе во седечка положба.
  • Ергономија на фокус
   Регулирачката длабочина на седалото и височина на наслонот, го прават столот погоден за секој раст. 3D подлактници и поддршка за глава за подобро удобство преку работниот ден.
  • Интегрирани копчиња
   Копчињата се интегрирани во седлото за управување на сите ергономски команди, кои допринесуваат за чувството на комфорт.
  • Носивост
   Столот е со носивост до 250 kg.
  • Гаранција 
   Искористете го конфортот со 3 години гаранција.

   

 • 17.500ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG ITACA ЦРН

   

  • Директорски RFG стол е сo ергономско седало. Наслонот е тапициран со висококвалитетна екокожа.
  • Фиксирани подлактици со интегрирани меки падови и стабилна хромирана основа, допринесуваат за максимален комфорт при седење.
  • Максимална тежина – 150 kg.
  • Гаранција – 3 години.

   

 • 6.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG SMART W СИН

  • Работниот стол Smart е со Tilt механизам.
  • Седлото е изработено од висококвалитетна пена и тапицирано со квалитетно платно.
  • Наслонот е  со  лумбална форма, тапицирана со мрежест материјал тип ”меш”.
  • Фиксирани полиуретански подлактици.
  • Стабилна ПВЦ основа.
  • Издржливост – 120 kg.
  • Гаранција – 1 година.
 • 1.950ден

  ПОСЕТИТЕЛСКИ СТОЛ ISO CHROME

  Стабилна хромирана рамка

  Седло и наслон изработени од повекеслоен шпер

  Тапацирани со вискоквалитетно платно.

  Заштитници на ногарките за заштита на подот

  Максимална тежина до 120 кг

  Достапни бои:црна,сина,сива,црвена,зелена,бордо

  Носивост 120 кг

  Гаранција 2 години

   

 • 6.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG SMART W ЦРН

  • Работниот стол Smart е со Tilt механизам.
  • Седлото е изработено од висококвалитетна пена и тапицирано со квалитетно платно.
  • Наслонот е  со  лумбална форма, тапицирана со мрежест материјал тип ”меш”.
  • Фиксирани полиуретански подлактици.
  • Стабилна ПВЦ основа.
  • Издржливост – 120 kg.
  • Гаранција – 1 година.
 • 12.500ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG BRIXEN HB ЦРН

   

  • Изработен од квалитетни материјали, овој стол се одликува со елегантен  дизајн. Тој е создаден, за да го прави  удобно седењето.
  • Широката структура на наслонот придонесува за правилно држење на грбот и го намалува притисокот во половината.
  • Седлото е изработено од полиуретанова пена, тапицирано со материјал.
  • Наслонот e изработен од мрежест материјал тип “меш”.
  • Поддршката за глава, е тапицирана со мека екокожа, и го прави седењето уште поудобно.
  • Не сте ограничени со фиксирани движења, кога седите на столот, благодарение на регулирачките рачки и можноста за контрола на силата на лулање.
  • Наместо да се ограничувате со неколку опции, можете да ја најдете удобната поза, благодарение на регулирање височината на седење и заклучвање во 3 работни позиции, кoј го згочемува максимално комфортот.
  • Максимала тежина: 120 kg.
  • Гаранција: 2 години.