• 30.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ РФГ TECH PRO ЦРН ЕРГОНОМСКИ

  Ергономски стол за работа, кој овозможува седење за поголем период 

  • Овозможува удобно седење за 8 часа работа и повеќе
   Биди TECH со серија столови TECH@, кои пленат со дизајн, но и со ергономија и удобство. Ги препорачуваме  за сите, кои работат 8 часа или повеќе во седечка положба.
  • Ергономија на фокус
   Регулирачката длабочина на седалото и височина на наслонот, го прават столот погоден за секој раст. 3D подлактници и поддршка за глава за подобро удобство преку работниот ден.
  • Интегрирани копчиња
   Копчињата се интегрирани во седлото за управување на сите ергономски команди, кои допринесуваат за чувството на комфорт.
  • Носивост
   Столот е со носивост до 250 kg.
  • Гаранција 
   Искористете го конфортот со 3 години гаранција.

   

 • 27.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ РФГ TECH LINE ЦРН ЕРГОНОМСКИ

  Ергономски стол за работа што овозможува долго седење наменет за 8 часа работа и повеќе.

  Бидете во тек со серија столици TECH @, кои воодушевуваат со видот, но и со ергономијата
  и удобноста.

  Наменет за секој што работи 8 часа или повеќе во седечка положба.

  Ергономијата во фокусот

  Прилагодливата длабочина на седиштето и висината на потпирачот за грб го прават столот
  погоден за секоја висина. 3D потпирачите за раце и потпирачот за глава се направени
  за уште поголема удобност во текот на работниот ден.
  Интегрирани копчиња

  Интегрираните копчиња на седиштето овозможуваат контрола на сите ергономски поставки
  што придонесуваат за чувство на удобност.,

  Гаранција 3 години

  Носивост  250 кг

 • 6.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG SMART W ЗЕЛЕН

  • Работниот стол Smart е со Tilt механизам.
  • Седлото е изработено од висококвалитетна пена и тапицирано со квалитетно платно.
  • Наслонот е  со  лумбална форма, тапицирана со мрежест материјал тип ”меш”.
  • Фиксирани полиуретански подлактици.
  • Стабилна ПВЦ основа.
  • Издржливост – 120 kg.
  • Гаранција – 1 година.
 • 4.950ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ FLEX ВО РАЗНИ БОИ

  • Работните столчиња на FLEX ќе го задоволат секој вкус.
   Удобниот висок грб е тапациран со мрежеста ткаенина МЕШ,
   а богатството на бои ќе ве импресионира.
  • Бои : зелена,црвена,бела,сина,лила,розе,портокалова,светло сина.
 • 6.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG SMART W ЦРВЕН

   

  • Работниот стол Smart е со Tilt механизам.
  • Седлото е изработено од висококвалитетна пена и тапицирано со квалитетно платно.
  • Наслонот е  со  лумбална форма, тапицирана со мрежест материјал тип ”меш”.
  • Фиксирани полиуретански подлактици.
  • Стабилна ПВЦ основа.
  • Издржливост – 120 kg.
  • Гаранција – 1 година.

   

 • 12.000ден

  ГЕЈМЕРСКИ СТОЛ RFG MAX GAME ЦРН ЖОЛТ

   

  • Ергономски гејмерски стол со повеќефункционален механизам  со два контролни лоста, со 5  позиции, лулање и регулирање по височина, което ви дава возможност да ја наместите седалката и наслонот за оптимален комфорт.
  • Анатомското  седло и наслон се изработени од полиуретанов сунгер и се  тапицирани со висококвалитетна екокожа.
  • Ергономски дизајн – конструкција од здрава метална рамка со пена и квалитетна PU кожа.
  • Столот е со гасен амортизер / BIFMA /.
  • Има возможност за регулирање наслонот и седлото од 90 до 180 степени назад, което ви дава возможност за комфорт при работа и релаксација.
  • Максималнa носивост [kg] 150
   Гаранција  [години] 3

   

 • 11.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG SNOW HB ЦРВЕН

   

  • Ергономски стол Snow HB е со 3D регулирачки подлактници со меки полиуретански падови. Регулирање на длабочина на седење, за дополнителен комфорт.
  • Лумбална поддршка и поддршка за глава, тапицирана со мека екокожа. Седлото е изработено од висококвалитетна пена, тапицирана со текстил.. Наслонот е тапициран со  материјал тип ”меш”.
  • Ергономски стол Snow HB има Multi-function механизам и стабилна PVC основа и носивост до – 120 kg.
  • Гаранција – 2 години.

   

   

 • 8.990ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG FEDO HB ТЕМНО СИН

  • Одлично решение за комфорт и стил со канцеларискиот стол FEDO GREY HB, како за модерните, така и за класичните канцеларии.
  • Столот е со лумбална подршка, која ви овозможува да седите правилно; регулирање на височината на седење и функција за регулирање силата на лулање.
  • Поддршката за глава, е тапицирана со мека екокожа, и го прави седењето уште поудобно.
  • Фиксирани ПВЦ рачки.
  • Сива ПВЦ рамка.
  • Седлото е изработено од полиуретанова пена, тапицирана со текстил.
  • Наслонот е изработен од мрежест материјал тип „меш“.7
  • Метална основа .
  • Максимала тежина: 120 kg.
  • Гаранција: 2 години.
 • 17.500ден

  КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG ITACA ЦРН

   

  • Директорски RFG стол е сo ергономско седало. Наслонот е тапициран со висококвалитетна екокожа.
  • Фиксирани подлактици со интегрирани меки падови и стабилна хромирана основа, допринесуваат за максимален комфорт при седење.
  • Максимална тежина – 150 kg.
  • Гаранција – 3 години.